Telefon Şakası Kolay Kullanım Kılavuzu

Telefon Şakası Kolay Kullanım Kılavuzu

 Resimli anlatım

Merhaba değerli Telefon Şakası severler, bu yazıda detaylı bir kılavuz hazırladık. Sıfırdan Telefon şakası nasıl yapılır  resimlerle adım adım anlatıyoruz.

Kullanımı

Telefonumuz açıkken uygulamaları açıyoruz. Ve uygulamalar arasından da Telefon Şakası ikonuna basıyoruz. Telefon Şakaları bölümü hemen açılıyor. 

Telefon Şakaları
Telefon Şakaları
 Bir şaka yapmak için konu olarak Emekçi şakasını seçip ilerleyelim. Konu açıldı.  Emekçi şakası şu anda telefon hafızasında aktif halde.
Emekçi Şakası
Emekçi Şakası
Şimdi sesi iyice artırın. Ses ne kadar yüksek olursa karşı tarafa o kadar kolay gider. Önemli not: Şimdi çoğu telefonda gürültü azaltma var. ve malum dış sesler çağrı sesine karışmasın diye sesler uzakta ise karşı telefona iletilemez. Bu yüzden şakayı yaptığınız cihazın sesi sonda olmalı ve mikrofonun dibinde olmalı. Bu en büyük ses iletme sorunu söyleyelim. Bunu aşmak için denemeler yapın lütfen.  Şimdi işlemlere devam edelim.
sesi artır
Sesi artır

Emekçi şakası açık. Ve şimdi uygulamayı arka plana almamız gerekiyor. Bir uygulamayı arka plana almak için menü tuşuna basılır.  Şimdi Telefon Şakası uygulamamız arka planda beklesin diye telefon-tablet cihazlarınızdaki menü butonuna-tuşuna basın ve telefondaki masaüstü yani cihaz bekleme ekranı açılır. Şimdi birini aramak için Telefon uygulaması ile arama yapacağız. Rehberinizden bir arkadaşınızı bulun ve arayın. Arama sürerken…

Telefon arama ekranı
Telefon arama ekranı
Telefon Şakası uygulamasını geri çağırmak için menu tuşuna basın. Çağrı uygulaması arka plana gitsin. Şimdi arka plan uygulamalarına ulaşmamız gerekiyor ki Telefon Şakası uygulamasını çağıralım.  Bazı cihazlarda aşağıdaki görsele benzeyen bir arka planda çalışan uygulama listesi görünecektir. Uygulama listesi tuşu her cihaza göre değişir. (Siz bunu biliyorsunuz diye varsayalım. Bulamazsanız yoruma cihaz modelinizi yazın sizin için bulup yazalım.) 
Arka plan uygulamaları
Arka plan uygulamaları

Hemen Telefon Şakası uygulamasını geri çağırdık. Emekçi şakası aktif olarak açılacaktır. Açılmazsa uygulamayı yeniden açın. Şimdi sesleri oynatıp eğlenme zamanı… 😂👍

 

Emekçi Şakası
Emekçi Şakası

Bütün şakalar bu şekilde çalışıyor. Takıldığınız bir bölüm olursa lütfen yoruma ekleyin.💬 Bu yazı 2020’de yeniden düzenlendi.👍

 

 

Sesi karşı tarafa iletmek Sorunu ve Çözümü  🔉) )

Telefonlarda gürültü azaltma modu vardır ve ayrıca Android sisteminden kaynaklanan bazı kurallar nedeni ile sesi karşı tarafa iletmek mümkün olmayabilir. Ancak bazı manuel yöntemler olduğunun müjdesini verelim. Sesi karşı tarafa iletmek için başlıca iki yöntem geliştirdik. İlki mucize kulaklık yöntemi.

 

1- Kulaklık ile sesi iletmek 👂

Sesi kulaklıkla ilet
Sesi kulaklıkla ilet- Telefon Şakası için yöntem

 

Sesi karşı tarafa iletmek için kulak içi kulaklık veya herhangi bir kulaklık kullanabiliriz. Mantığı aynıdır. Kulaklığın mikrofon özellikli olması ilk şarttır. Kulaklığı kullanmadan önce aşağı iki şartı yerine getirmeniz gerekiyor.  Yukarıda resimde görüldüğü gibi, Kulaklıklardan birini mikrofona yakın tutun,  diğeri ise kulağınıza takılı olsun. Böylece şakayı duyarak yaparsınız. 
1- Ses yeterince yüksek mi?
2- Çıkan ses mikrofona yeterince yakın mı?
Bu iki madde olayın özü ve ancak bunları başardığınızda ses karşı tarafa düzgünce iletilebilir.
Not : Aradığınız kişi veya siz gürültülü ortamda bulunduğunuz anlarda, ses kalitesi yüksek bile olsa, gürültülü ortam görüşme kalitesini bir hayli düşürecektir. Önemli konuşmalarda daha sakin yerleri tercih edin.

2- İki telefon kullanarak sesi iletmek

Telefon şakası yapmak için diğer önemli yöntem ise iki telefon kullanarak şakalar yapmaktır. Birinci telefon şaka uygulamasını çalıştırır, diğer telefon ise arama arama işleminde kullanılacaktır. Biri aramayı yapar diğer ise sesleri oynatır. Aşağıdaki görseli inceleyiniz.
Sesi iki telefonla iletme
Sesi iki telefonla iletme – Telefon Şakası için yöntem

 

Çoğu telefon üzerinde iki mikrofon bulunur. Biri cihazın alt tarafında, öteki cihazın üst veya arka tarafında kamera etrafındadır. Ayrıca bir de kulaklıklarda mikrofon bulunur. Telefonun çaldığı şaka seslerini duyurmak için bu kulaklıklardan herhangi birinden faydalanıyoruz. Sesleri karşıya iletemeyen olursa, yoruma eklesin yardımcı olalım. 

Telefon Şakası Kolay Kullanım Kılavuzu” için 10 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir